Dziś otwarte: 9:00 - 18:00
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Warszawa Puławska
2018.03.09
LEXUS RC F-SPORT CAŁY NA CZARNO!

Prezentacja zjawiskowego modelu Lexus RC F-Sport w wersji BLACK miałam miejsce w jednym z salonów samochodowych na terenie szwajcarskiej Genewy. Jedno z flagowych coupe Lexusa zyskało jeszcze bardziej atletyczny i wyrazisty charakter.

Co konkretnie się zmieniło?

Pierwsze co rzuca się w oczy to oczywiście wszechobecna głęboka czerń – co ciekawe, za inspirację posłużył tutaj tradycyjny japoński tusz sumi. Ów tusz wykorzystywany jest w japońskiej sztuce od wieków, zarówno w malarstwie, jak i w kaligrafii. Już w tym aspekcie Lexus ponownie udowadnia, że przywiązanie do tradycji Kraju Kwitnącej Wiśni nie jest mu obce. Motoryzacyjny gigant chętnie nawiązuje do elementów japońskiej kultury i jest jednym z najlepszych jej propagatorów na świecie.

Czarna kolorystyka opanowała praktycznie wszystkie elementy auta – głęboka czerń pokryła obramowania okien, koła, grill o klepsydrowym kształcie, a także obramowania przeciwmgielnych świateł.

Jeżeli chodzi o wnętrze kabiny to tutaj również inżynierowie i architekci Lexusa stanęli na wysokości zadania. W środku podziwiać możemy doskonałej jakości skórzaną, miękką tapicerkę – oczywiście w kolorze czarnym, z dodatkiem kontrastującej pomarańczowej nici. Wszelkie nowe elementy wykończeniowe zostały wykonane z drewna, a następnie zabarwione na głęboką czerń oryginalnym japońskim tuszem sumi.

A na koniec jeszcze krótko o tym, co możemy znaleźć pod maską coupe RC Black Edition. Wyposażenie obejmuje przede wszystkim napęd hybrydowy z 2,5-litrowym silnikiem benzynowym , który jednocześnie współpracuje z silnikiem elektrycznym. Łączna moc, jaką osiągają oba silniki to 223 KM/164 KW. Fantastyczna dynamika i płynność jazdy przejawia się w następujących parametrach – zużycie paliwa 5 litrów na 100 km i emisja CO2 na poziomie 116g/KM.

jazda testowa
zapisz się