Dziś otwarte: 9:00 - 18:00
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Warszawa Puławska
2018.11.29
Design Lexusa UX podbija światowe rynki!

Zaprezentowany niedawno Lexus sprawia, że pogląd na aerodynamikę całkowicie się odmienił. Wygląd auta jest przełomowy, a inżynierowie Lexusa ES stali się pionierami w nowoczesnym wykorzystaniu siły powietrza.

Co jest takiego w Lexusie UX? Zalet wyjątkowego designu jest wiele. Auto ma wyjątkowy, wręcz ekstrawagancki kształt tylnych świateł. Zwiększają one stabilność samochodu przy silnym, bocznym wietrze – tak uciążliwym dla kierowców crossoverów. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są uskoki na osłonach krawędzi wnęk kół. Dzięki nim znacznie zwiększają się właściwości jezdne samochodu. Lexus opracował też specjalny system chłodzenia hamulców i zmniejszenia oporu powietrza – wszystko dzięki wyjątkowo aerodynamicznym kołom.

Pierwszy Lexus UX powinien trafić na rynek europejski już na początku przyszłego roku. Z pewnością już w czasie premiery będzie miał bardzo wysokie oceny. Testujący go dziennikarze podkreślają dynamikę auta, jego właściwości jezdne i bardzo ciekawy wygląd. Duże uznanie wzbudzają duże, 17-calowe i w pełni wentylowane koła. Recenzenci zwracają uwagę, że producent wzorował się na rajdach i wyścigach samochodowych – w tym F1. To prawda, Lexus po raz pierwszy w samochodzie osobowym skorzystał z tzw. klapki Gurneya. To specjalne klapki na krawędziach ramion, które zapewniają odpowiedni docisk.

Lexus bazował na ogromnym doświadczeniu w tworzeniu zaawansowanych samochodów sportowych, które kapitalnie trzymają się drogi. Taka kooperacja mogła tylko zaprocentować. Crossover Lexusa zachował przy wszystkich wprowadzonych innowacjach cechy, które kierowcy cenią w małych, miejskich SUVach – wysokie umiejscowienie, świetną widoczność oraz bardzo pojemne i wygodne wnętrze.

jazda testowa
zapisz się