Dziś otwarte: 9:00 - 18:00
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Warszawa Puławska
2019.01.28
Lexus UX 250H – dlaczego hybryda czwartej generacji podbije rynek?

Auta hybrydowe sprawiają, że rynek motoryzacji przechodzi na jasną stronę mocy pod względem ochrony środowiska, oszczędności i ekonomii jazdy oraz osiągów. Inżynierowie nie zostawili jednak tego wyjątkowego wynalazku i cały czas go ulepszają. Efektem tych prac jest Lexus UX 250H czyli samochód hybrydowy czwartej generacji.

Dlaczego nowa hybryda Lexusa jest jeszcze lepsza? Auto ma napęd, który sprawia, że można określać je mianem rewolucyjnego. Samochód jest dużo bardziej ekonomiczny a dodatkowo zachowuje najlepsze właściwości jezdne i niesamowite osiągi.

Współczesne perpetuum mobile?

Lexus UX 250H to samochód rewolucyjny z kilku ważnych powodów. Najważniejszy to podejście do napędu. Czwarta generacja silników hybrydowych pozwala na zamontowanie samoładujących się baterii. Jak to działa? Auto zmienia energię kinetyczną powstałą podczas przyspieszenia i hamowania na prąd do akumulatorów. Technologia znana jest chociażby z królowej sportów motorowych czyli F1. Do działania elektrycznego silnika nie jest potrzebna, więc ładowarka i utrata cennego czasu przy stacji.

Akumulatory są też świetnie umiejscowione – ich kształt i miejsce montażu (pod tylnym siedzeniem) pozwoliło na pozostawienie cennego miejsca bagażowego. Warto dodać, że spokojna jazda miejska sprawia, że do ruchu Lexusa wykorzystywany jest tylko silnik elektryczny.

Inżynierowie nie zapomnieli o fanach emocjonującej jazdy. Elektrykę wspomaga mocna, dwulitrowa jednostka. Obydwa silniki pozwalają na świetną i niezapomnianą radość z jazdy. To z tego powodu Lexus UX 250H jest autem rewolucyjnym, pozwalającym na dużo więcej niż konwencjonalne i dotychczas znane samochodu.

jazda testowa
zapisz się