Dziś otwarte: 10.00-15.00
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Warszawa Puławska
2019.01.28
RC F na tor? To długo oczekiwana wersja tego auta!

Lexus RC F od dawna wzbudza zachwyt obserwatorów rynku motoryzacyjnego oraz fanów ekstremalnej jazdy po torze. Ci ostatni pragnęli, aby Lexus wypuścił wersję dedykowaną do wyścigów po nawierzchni asfaltowej. Ich marzenia stają się rzeczywistością – Lexus RC F Truck Edition pojawi się w przyszłym roku!

Samochód został zaprezentowany 14 stycznia podczas targów motoryzacyjnych NAIAS w Detroit przy okazji premiery poliftowej wersji Lexusa RC F. To wyjątkowe coupe już sprawia, że wielu miłośników motoryzacji czuje dużo szybsze bicie serca. Dlaczego?

Auto zostało oparte na uwagach profesjonalnych kierowców występujących w seriach GT i IMSA. Precyzyjny tuning zmienił zarówno aerodynamikę auta oraz przyczepność jak i pełne osiągi. Nie zapomniano też o bezpieczeństwie kierowców.

Szybciej, lżej, mocniej!

Samochód otrzymał precyzyjnie skonstruowane lotki z włókna węglowego, które pozwalają lepiej sterować całą osią auta. Poprawa docisku sprawia, że Lexus przy wyższych prędkościach zachowuje się tak samo dobrze jak w czasie spokojnej jazdy. Dotychczasowy spojler został zastąpiony mechanizmem z lekkiego i wytrzymałego włókna węglowego.

Główną zmianą w stosunku do seryjnego Lexusa RC F jest zmiana wagi. Samochód jest nawet 80 kilogramów lżejszy. Zastosowane hamulce Brembo są dużo lżejsze od standardowych a dodatkowo zapewniają lepszą i skuteczniejszą siłę hamowania.

Projektanci nie zapomnieli również o wnętrzu samochodu, które wykończone jest najwyższej klasy alcantarą i elementami z włókna węglowego. Auto można zakupić w wersjach Ultra White i Nebula Matte Gray z czego ta druga będzie dostępna tylko w Truck Edition.

jazda testowa
zapisz się