Dziś otwarte: 10:00 - 15:00
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Warszawa Puławska
2021.03.01
Wybierz nowego Lexusa NX lub ES z salonu Warszawa Puławska Grupy Chodzeń i odczuj przyjemność z jazdy

Gdzie kupić najnowsze modele Lexusa?

Najnowsze modele Lexusa można znaleźć w autoryzowanych salonach marki. Jednym z nich, na który szczególnie warto zwrócić uwagę, jest Warszawa Puławska – https://lexuswarszawa-pulawska.pl/ – to salon zlokalizowany w centralnej Polsce, dlatego dotarcie do niego nie powinno sprawić nikomu trudności. Osoby zainteresowane modelami takimi jak nowy Lexus NX czy nowy Lexus ES, będą mogły skonfigurować samochód tak, aby został maksymalnie dopasowany do ich wymagań, poczucia stylu i oczekiwanych osiągów.

Nowy Lexus NX – awangarda klasy premium

Dlaczego nowy Lexus NX jest określany jako awangardowy SUV klasy premium? Ma na to wpływ przede wszystkim niebywale nowoczesna stylistyka pojazdu. Karoseria prezentuje się bardzo muskularnie, a jednocześnie projektanci zadbali o detale takie jak efektowne, dynamiczne żłobienia, które nadają pojazdowi sportowego charakteru. Rozwiązania projektantów są również praktyczne – zupełnie nowy grill i aerodynamiczne detale sylwetki pojazdu zapewniają optymalny przepływ powietrza, a także wpływają na jeszcze lepsze wyciszenie wnętrza.

Nowy Lexus NX został zaprojektowany tak, aby kierowca mógł w pełni skupić się na drodze. Zasada „ręce na kierownicy, oczy na drodze”, jest realizowana dzięki bezpośredniej, intuicyjnej kontroli nad pojazdem. Zapewnia to m.in. transparentny i łatwy w obsłudze wyświetlacz Head-Up Display, a także kierownica z funkcjami sterowania. Dzięki tym rozwiązaniom, kontrola nad niemal wszystkimi opcjami wyposażenia pojazdu jest znacznie łatwiejsza.

Ekscytujące osiągi i modułowa konstrukcja nowego Lexusa NX

Nowy Lexus NX to model wszechstronny i dynamiczny, co można zauważyć szczególnie wtedy, gdy porównamy go z poprzednimi odsłonami. W wersji z samoładującym elektrycznym napędem hybrydowym pojazd rozwija 242 KM, co stanowi osiągnięcie o 22% lepsze niż w poprzedniej generacji. Nowy Lexus NX osiąga 100 km/h w zaledwie 7,7 sekundy. Warto także zwrócić uwagę na pierwszą w gamie producenta hybrydę plug-in – ma 306 KM i przyspiesza od 0 do 100 km/h w około 6 sekund. Tryb elektryczny umożliwia ponadto przejechanie ponad 60 km.

W przypadku nowego Lexusa NX zastosowano nowoczesne rozwiązanie konstrukcyjne – wynika to z konsekwentnego wdrażania założeń koncepcji Lexus Driving Signature. Global Architecture K (GA-K) to modułowa platforma, której wykorzystanie umożliwia obniżenie środka ciężkości samochodu. Pojazd jest stabilny i jednocześnie lekki, przez co jazda charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami.

Nowy Lexus ES – wyrafinowane technologie

Niebywale ciekawą propozycją dla fanów motoryzacji jest także nowy Lexus ES. Zastosowano w nim nowoczesne technologie, dzięki czemu elementy tylnego zawieszenia zostały znacząco usprawnione i usztywnione. Zapewnia to wyjątkowy poziom stabilności, np. podczas gwałtownej zmiany pasa ruchu przy dużej prędkości.

Nowoczesne rozwiązania zostały także zastosowane w przypadku wersji ES F SPORT, którą wyposażono w adaptacyjne zawieszenie AVS – dzięki niemu kierujący pojazdem może poczuć zarówno niebywały komfort amortyzacji, jak i szybką reakcję auta na ruchy kierownicą.

Nowy Lexus ES wyróżnia się jeszcze lepszym poziomem wyciszenia, a także koordynacją pomiędzy przyspieszaniem, hamowaniem i kierowaniem; w Europie dostępny również jest w wersji z napędem hybrydowym 4. generacji. Na uwagę zasługuje także nietuzinkowy, odświeżony wygląd pojazdu.

jazda testowa
zapisz się