Dziś otwarte: 9:00 - 19:00
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Warszawa Puławska
2020.03.18
Lexus NX – przełomowy SUV z całkowicie nowym elektrycznym układem napędowym

Lexus Plug-in Hybrid – połączenie hybrydy i samochodu elektrycznego

Najnowsza technologia zastosowana w modelu NX to Lexus Plug-in Hybrid z możliwościami pojazdu elektrycznego. Rozwiązanie to przekłada się na wykorzystanie dwóch źródeł energii. Pierwszym z nich jest silnik benzynowy, a drugim akumulator litowo-jonowy, którego zadaniem jest zasilanie silnika elektrycznego (prądnicy). Dzięki temu, jeśli naładujemy pojazd do pełna, jest on w stanie przejechać ponad 60 km w trybie elektrycznym.

Ten Lexus elektryczny wyposażony jest w silnik o mocy 306 KM. Dzięki temu NX 450h+ przyspiesza do setki w zaledwie 6,3 sekundy. W trybie elektrycznym pojazd może rozpędzić się natomiast do prędkości nawet 135 km/h. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 18,1 kWh to z kolei pewność niemal zeroemisyjnej i niezwykle cichej jazdy. Cechy te docenią w szczególności osoby głównie przemieszczające się po mieście w godzinach szczytu.

Prowadząc Lexusa NX 450h+ możemy liczyć na gwarancję najlepszych wrażeń. Pojazd charakteryzuje się znakomitymi właściwościami aerodynamicznymi, ma obniżony środek ciężkości, a do tego oferuje niezwykłą przyczepność. Zaawansowany układ napędowy, usztywnione podwozie i czuły układ kierowniczy doskonale sprawują się podczas tak wymagających zadań, jak pokonywanie trudnych zakrętów, a także w czasie przyspieszania i wielu innych manewrów.

Rozwiązania technologiczne, które można znaleźć w najnowszym Lexusie NX 450h+

Obecnie w samochodach stawia się nie tylko na najlepsze osiągi. Niezwykle ważny jest również komfort jazdy oraz jej bezpieczeństwo. Lexus to marka, która czerpie z najnowocześniejszych opcji, a także sama wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania. Lexus NX 450h+ to model, w którym zastosowano technologie, stawiające komfort jazdy na najwyższym poziomie. Mowa tutaj m.in. o nowym systemie multimedialnym. Odpowiada on za płynne działanie inteligentnych usług, takich jak nawigacja chmurowa, która korzysta z wbudowanego w pojazd modułu wymiany danych. Czteroletnie pakiet danych wliczony jest w cenę samochodu.

Projektor HUD i sterowanie głosowe

Dla Lexusa niezwykle ważne jest bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pasażerów podczas jazdy. Już niejednokrotnie przekonaliśmy się, jak ważne w tym aspekcie znaczenie mają najnowsze technologie, które pozwalają się skupić na jeździe, a nie pobocznych czynnościach. Najnowszy Lexus elektryczny został wyposażony w projektor HUD, który może wyświetlać w kolorze na przedniej szybie najważniejsze informacje. Dzięki temu kierowca nie musi odrywać wzroku od szyby. Drugim systemem wartym uwagi jest asystent głosowy Lexus Concierge. Technologia ta umożliwia bardzo łatwe i sprawne sterowanie głosem. Co ciekawe, concierge od Lexusa jest w stanie zrozumieć naturalnie wypowiadane zdania, takie jak: „zimo mi” i wiele innych.

Lexus NX 450h+ – autoryzowany salon Warszawa Puławska

Aby przekonać się o znakomitych osiągach Lexusa NX 450h+, warto odwiedzić autoryzowany salon Lexusa w Warszawie. Najpierw jednak można wejść na stronę lexuswarszawa-pulawska.pl/, gdzie będzie można zapoznać się z obecną ofertą dealera samochodowego. Jeśli jesteś zainteresowany nabyciem najnowszego modelu Lexusa, wybierz się najpierw na jazdę próbną. Dzięki niej będziesz mógł przetestować możliwości hybrydy z cechami samochodu elektrycznego. Salon Warszawa Puławska grupy Chodzeń to pewność najlepszego finansowania, a także późniejszej opieki technicznej w ramach ASO Lexus. Korzystaj z napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych, które proponowane są przez prawdziwych profesjonalistów.

jazda testowa
zapisz się