Dziś otwarte: 9:00 - 18:00
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Warszawa Puławska
2018.10.29
Nowy Lexus ES – czym zaskakuje?

Miłośnicy japońskich marek w końcu doczekali się wprowadzenia nowej generacji Lexusa ES na rynek europejski. Wyrazisty design, zniewalająca dynamika, a także zastosowanie najnowocześniejszych technologii sprawiło, że model w krótkim czasie zyskał ogromną popularność. Siódma generacja samochodu występuje także w wersji sportowej – ES F SPORT. Czym luksusowy Lexus ES zdążył zachwycić kierowców na całym świecie?

Dynamiczna sylwetka sedana

Twórcy nowego modelu Lexusa ES przede wszystkim zadbali o niebanalny wygląd samochodu. Zastosowanie nowej platformy Global Architecture – K sprawia, że auto przykuło uwagę niejednego kierowcy. W przeciwieństwie do poprzedniej wersji, nowy Lexus ES jest nieco dłuższy i niższy, co dodaje mu drapieżnego charakteru. Aby podkreślić aerodynamikę nadwozia, projektanci obniżyli linię dachu, tak by opadała ku tyłowi samochodu. Warto dodać, że w zależności od wersji Lexusa ES, wygląd sedana nieco się różni. Ponadto, model dostępny jest w kilkunastu kolorach lakieru.

Innowacyjny wyświetlacz projekcyjny

Tym, co wyróżnia siódmą generację luksusowego sedana jest wyświetlacz projekcyjny. Dzięki niemu, kierowca, w trakcie jazdy, może zobaczyć najistotniejsze informacje, na przedniej szybie samochodu. Nowa funkcja pozwala na sprawne kontrolowanie prędkości i toru jazdy, a także ilości zużywanego paliwa. Co ważne, wyświetlacz dynamicznego Lexusa odznacza się niezwykłą jakością projekcji. Z tego powodu każdy użytkownik auta może cieszyć się idealną jakością uzyskanego obrazu, także w słoneczny dzień.

jazda testowa
zapisz się