Dziś otwarte: 9:00 - 18:00
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Warszawa Puławska
2018.11.29
Bezpieczeństwo jazdy? Z pewnością z Lexusem ES

Nowy Lexus ES przeszedł wzorowo testy EURO NCAP. Okazało się, że auto jest jednym z najbezpieczniejszych samochodów w historii motoryzacji. Nic dziwnego, że japońskie dzieło zostało ocenione na 5 gwiazdek i otrzymało notę 86.25!

Warto wspomnieć, że jeszcze żaden sedan klasy premium nie dostał tak dobrej oceny w prestiżowych i bardzo miarodajnych testach (przypomnijmy, że te przeszły niedawno reformę i są bardziej restrykcyjne, a uwzględniają również zasady zderzeń z rowerzystami). Projektanci samochodu od początku inwestowali w bezpieczeństwo i starali się sprawić, że pojazd bez przeszkód służy kierowcom i pasażerom. Skąd takie świetne wyniki w wymagających testach? Podstawą budowy nowego ES jest wyjątkowo sztywna platforma GA-K, która w znaczny sposób zwiększa bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Platforma zapewnia konstrukcję trwałą i odporną na uderzenia. Jej zaawansowana technologia budowy sprawia, że szkielet Lexusa ES lepiej reaguje podczas ewentualnych wypadków.

Nie tylko budowa daje świetny efekt w postaci wyjątkowo bezpiecznego auta. Ogromną zaletą Lexusa ES jest jego wyposażenie. Samochód ma najnowszą wersję pakietu systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System + (LSS+) i 10 poduszek powietrznych. Pakiet zapewnia pomoc w wykrywaniu pieszych w nocy, wspiera prowadzenie samochodu, ułatwia obranie odpowiedniego pasa ruchu i odciąża kierowcę, ograniczając jego zmęczenie. Warto podkreślić, że Lexus ES nie ogranicza bezpieczeństwa – to jest najwyższe nawet w najmniej rozbudowanej wersji wyposażenia.

Kiedy ES wejdzie na rynek? Debiut na europejskich salonach przewidziano na styczeń 2019 roku.

jazda testowa
zapisz się