Dziś otwarte: 9:00 - 18:00
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Warszawa Puławska
2018.11.30
Tego jeszcze nie było – sztuczna inteligencja prezentuje Lexusa ES

Najnowsza generacja Lexusa ES, który pojawi się na europejskim rynku na początku przyszłego roku zostanie zaprezentowana przez… reklamę stworzoną przez sztuczną inteligencję. To pierwsza taka pozycja w historii, która świadczy o tym, że Lexus ES zapowiada się na samochód wyjątkowo inteligentny i przełomowy.

Do filmu prezentującego Lexusa EX powstał scenariusz, który powstał dzięki działaniu sztucznej inteligencji. To nie koniec - 60-sekundowy film „Driven by Intuition” nakręcił laureat Oscara Kevin Macdonald. Kooperacja SI i wybitnego filmowca pozwoliła na stworzenie dzieła, które podkreśla innowacyjność, nowoczesność i nowatorstwo całego Lexusa, w tym modelu ES. Premiera produkcji została zaplanowana na drugą część listopada.

Projekt reklamy bazuje na tych samych emocjach, co wcześniejsze dzieło Lexusa – słynna na całym świecie lewitująca „deskorolka” Lexus Hoverboard. Jej pokaz był krokiem milowym w prezentowaniu innowacyjności motoryzacji, który okazał się ogromnym sukcesem i odbił szerokim echem. Z „Driven by Intuition” z pewnością będzie tak samo. System SI poddał analizie wszystkie nagodzone reklamy dóbr luksusowych z ostatnich 15 lat, by wydobyć z nich najlepsze i najważniejsze dla odbiorcy fragmenty.

Cały scenariusz filmu wygenerowały mechanizmy sztucznej inteligencji. Stworzył je techniczny partner Lexusa czyli firma Visual Voice we współpracy z The&Partnership. Projektanci posługiwali się zestawem narzędzi AI i aplikacjami IBM Watson. Klamrą spiął wszystko Kevin Macdonald, reżyser filmów „Ostatni król Szkocji” i „Whitney”, nagrodzony Oscarem dla najlepszego filmu dokumentalnego za „One Day in September”.

jazda testowa
zapisz się