Dziś otwarte: Zamknięte
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Warszawa Puławska
2019.03.06
Zmodernizowany Lexus RC F 2020 – czym zachwyca?

Premiera nowego Lexusa RC F w Europie miała miejsce 5. marca tego roku przy okazji międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Genewie. Twórcy najnowszej wersji auta postawili na poprawę dynamiki oraz nieznaczną zmianę designu nadwozia. Czym auto zachwyciło miłośników motoryzacji?

Niezwykła dynamika ruszania

Nowy Lexus RC F został wyposażony w tak zwaną elektroniczną kontrolę startu, która co najważniejsze dostępna jest w standardzie. Zastosowanie innowacyjnej technologii pozwoliło osiągnąć jeszcze lepsze przyśpieszenie od zerowej prędkości. Nowoczesny system odpowiedzialny jest między innymi za automatyczne dostosowanie trakcji czy też otwarcie przepustnicy. Lexus RC F odznacza się nie nie tylko szybkim startem, ale i dynamiką w trasie. Masa samochodu uległa znacznej redukcji, co pozwala na szybkie przyśpieszanie podczas wyprzedzania.

Pełen komfort jazdy

Mimo zmniejszenia masy, Lexus RC F gwarantuje niezwykły komfort jazdy. Podczas prowadzenia kierowca auta może czuć się bardzo pewnie. Nowa wersja Lexusa wyposażona jest w specjalnie zaprojektowane opony Michelin Pilot Sport 4S. Materiał wykonania, a także odpowiednio dobrany wzór bieżnika przekłada się na lepszą przyczepność boczną. Dedykowane opony ograniczają również podsterowność. Wnętrze luksusowego RC F pozwala z kolei na wygodne sterowanie wszystkimi funkcjami samochodu. Dlatego też, kierowca nawet podczas długiej trasy czuje się komfortowo.

Ulepszona stylistyka

Z myślą o kierowcach, którzy pragną cieszyć się niepowtarzalnym designem samochodu, Lexus zmienił nieco stylistykę RC F. Zmiany w wyglądzie coupe dotyczą przede wszystkim jego nadwozia. Podczas liftingu Lexusa zmodyfikowano przednie reflektory. Nowy RC F posiada teraz diody LED oraz zintegrowane światła dzienne.

jazda testowa
zapisz się