Dziś otwarte: Zamknięte
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Warszawa Puławska
2019.03.06
Globalna sprzedaż Lexusa na niezwykle wysokim poziomie

Marka Lexus znana jest z produkcji samochodów luksusowych i dynamicznych. Niepowtarzalny design, komfort jazdy i gwałtowne przyśpieszenie zachwyca kierowców na całym świecie. Przez 30 lat obecności na rynku, Lexus sprzedał ponad 10 milionów aut. Wysoki poziom globalnej sprzedaży potwierdza znaczenie marki.

Najwięcej aut sprzedano w 2018 roku

Sprzedaż Lexusa na poziomie 10 milionów to ogromny sukces. W 2019 roku, marka świętuje więc nie tylko 30. rocznicę wejścia na rynek. Rekordową liczbę sprzedaży aut Lexus odnotował w 2018 roku. W sumie, w poprzednim roku na całym świecie doszło do ponad 960 tysięcy transakcji. W porównaniu do poprzedniego roku to aż o 4,5% więcej. Tak duży wzrost sprzedaży w 2018 roku miał związek z premierą nowego crossovera UX. Zainteresowaniem wśród miłośników motoryzacji cieszyły się oferowane przez Lexusa SUV-y w tym zwłaszcza modele NX, RX oraz LX. Na sukces Lexusa w poprzednim roku wpłynęła również popularność coupe LC. Wśród modeli klasy premium, największą sprzedażą odznaczały się z kolei limuzyny LS oraz sedany generacji ES.

Dużym zainteresowaniem cieszą się hybrydy

Lexus jako pierwszy wprowadził na rynek międzynarodowy luksusowe hybrydy. Ekologiczne auta już od samego początku zyskały ogromną popularność. Do 2019 roku, zakupiono prawie 1,5 miliona niskoemisyjnych samochodów Lexusa. Co istotne, z roku na rok sprzedaż hybryd silnie wzrasta. W 2018 roku kupiono aż o 20% więcej niskoemisyjnych aut niż w roku 2017.

Sukces jakim w 2019 roku cieszy się Lexus, jest dla marki motorem do dalszego rozwoju. W przyszłych latach, producent luksusowych aut zamierza osiągnąć roczną sprzedaż na jeszcze wyższym poziomie niż dotychczas.

jazda testowa
zapisz się