Dziś otwarte: Zamknięte
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Warszawa Puławska
2019.03.29
Lexus przedstawia film o niezwykłej sztuce rzemiosła Takumi

W dzisiejszych czasach człowiek coraz częściej zastępowany jest przez sztuczną inteligencję. Mimo rozwoju nowoczesnych technologii, znakomici rzemieślnicy wciąż doceniani są przez markę Lexus. Producent luksusowych samochodów w tym roku zajął się dystrybucją filmu dokumentalnego, który przedstawia los wybitnych w swojej dziedzinie fachowców z Japonii. Skąd wzięła się koncepcja stworzenia dzieła oraz jakie przesłanie niesie za sobą opowieść o sztuce Takumi?

Mistrzem nie zostaje się od tak

Według zachodnich zwyczajów, by zostać mistrzem trzeba doskonalić swoje umiejętności przez długie lata. Żeby zostać ekspertem w danej branży powinno się poświęcić nauce około 10 000 godzin. W Japonii jednak uznaje się, że rzemieślnik by dojść do perfekcji musi praktykować o wiele dłużej. Zgodnie z japońską sztuką Takumi, aby stać się mistrzem należy przyuczać się rzemiosła przez 60 000 godzin. Film dystrybuowany przez Lexusa pokazuje losy czterech Japończyków, którzy dla doskonalenia kunsztu poświęcili większość swojego życia. Dokument porusza problemy związane z zagrożeniem rzemiosła na skutek rozwoju nowoczesnych maszyn i sztucznej inteligencji.

Bohaterowie filmu to niezwykli rzemieślnicy

Nie ulega wątpliwości, że ktoś, kto poświęcił dziesiątki tysięcy godzin na nauce kunsztu jest absolutnym mistrzem. Jednak czy perfekcja rzemiosła pozwoli przezwyciężyć zagrożenie związane z dynamicznym postępem technologicznym? Przedstawiany przez Lexusa film daje odpowiedź na to i na wiele innych nurtujących pytań. Dokument pozwala wcielić się w rolę osób, dla których rzemiosło to sens życia. Wśród bohaterów filmu wyróżnić należy zawodowo związanego z Lexusem Katsuaki Suganumę.

Osoby, które chciałyby obejrzeć film mogą zrobić to za pośrednictwem Amazon Prime Video, Google Play, a także iTunes.

jazda testowa
zapisz się