Dziś otwarte: 9:00 - 18:00
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Warszawa Puławska
2019.04.26
Targi Milan Design Week 2019 przeszły do historii

W pierwszej połowie kwietnia odbył się jeden z najbardziej prestiżowych eventów w Mediolanie. Targi Milan Design Week dobiegły końca 13. kwietnia. Podczas wydarzenia Lexus miał okazje przedstawić swoją koncepcję co do wykorzystywania nowoczesnych technologii. Na evencie nie zabrakło atrakcji. Uczestnicy targów mieli okazję zobaczyć prace najwybitniejszych młodych projektantów z całego świata.

Wystawa „Leading with Light” zachwycała innowacyjnością

Gwoździem programu targów Milan Design Week była wystawa „Leading with Light”. Lexus stworzył ją wraz z japońską firmą projektancką Rhizomatiks. Instalacja inspirowana była przyszłymi technologiami oświetleniowymi luksusowej marki. Uczestnicy eventu mogli zobaczyć ją w Superstudio Più w dzielnicy Tortuna, czyli w samym centrum międzynarodowych targów. Performance „Leading with Light” połączył dynamikę oświetlenia z artystycznym tańcem. Do stworzenia instalacji wykorzystano niezliczoną ilość reflektorów. Zapierający dech w piersiach pokaz z pewnością utkwił w pamięci niejednego miłośnika innowacyjnych technologii. „Leading with Light” to jednak niejedyna instalacja, którą można było zachwycić się podczas wydarzenia.

Podczas wystawy ogłoszono laureatkę Lexus Design Award 2019

Znana marka samochodowa już od kilku lat zajmuje się organizacją Lexus Design Award. W konkursie dla projektantów mogą wziąć udział twórcy z całego świata. Podczas Milan Design Week zaprezentowano finałowe projekty młodych talentów. W trakcie wydarzenia przyznano także główną nagrodę konkursu. Zwycięzcą Lexus Design Award 2019 została Lisa Marks. Prototyp młodej projektantki pokazał, że innowację można połączyć z tradycją. Fuzja przeciwieństw pozwala stworzyć niesamowite rozwiązania, które ułatwiają życie innym.

jazda testowa
zapisz się