Dziś otwarte: 9:00 - 19:00
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Warszawa Puławska
2021.03.03
Japoński producent aut Lexus – modele dostępne w salonie Warszawa Puławska

Samochody Lexus – cenione i uwielbiane na całym świecie

Jedną z najbardziej znanych i cenionych marek samochodów z segmentu premium jest Lexus, którego właścicielem jest koncern Toyota Motor Corporation. Sam Lexus zadebiutował na rynku USA, a także w Europie w latach 1989-1990. Na naszym kontynencie można nabyć siedem serii modelowych pojazdów: ES, LS, UX, NX, RX, RC, LC. Poszczególne warianty przyporządkowywane są nie tylko segmentowi premium, ale także klasie kompaktowej.

Na wyjątkowość aut Lexusa wpływa miejsce i charakterystyka ich produkcji. Nie jest to produkcja zakrojona na skalę globalną. Modele są wytwarzane w niedużym, japońskim mieście Tahara i Kokura. Wyjątkiem od tej reguły jest zakład produkcyjny znajdujący się w Kanadzie, a dokładnie – Cambridge.

Znane modele Lexusa – RC

Do modeli cieszących się największą popularnością wśród kierowców należy Lexus RC. To pojazd o nadwoziu coupé, który zadebiutował w trakcie targów motoryzacyjnych w Tokio w listopadzie 2013 roku. Następnie – 5 lat później – japoński producent zdecydował się na facelifting auta. Zmiany polegały na zamontowaniu nowych lamp, a także zmodernizowanych wlotów powietrza. Całość uzupełniały rozwiązania takie jak ulepszone zawieszenie i układ kierowniczy.

Dostępne jednostki napędowe i wyjątkowy design Lexusa RC

W przypadku Lexusa RC zastosowano aż cztery wersje silnikowe. Klienci mogą wybrać:

  • RC 200t z turbodoładowanym, czterocylindrowym silnikiem rzędowym 2.0.
  • RC 300h z napędem hybrydowym.
  • RC 350 z 3,5-litrowym wolnossącym silnikiem V6. Warto mieć na uwadze, że to wersja dostępna poza Europą, a także w wersji RC F.
  • RC F z 5-litrowym silnikiem V8.

Uwagę na samochody z serii RC zwraca także nietuzinkowy design. Stylistycznie Lexus RC jest fuzją dwóch konceptów: LF-LC i LF-CC. Projektanci oparli jego bryłę na płycie podłogowej modelu GS – znanym także na rynku japońskim pod nazwą Toyota Aristo. Auto wyróżnia się mocno uwydatnioną, dynamiczną linią karoserii, a także świetnie prezentującą się atrapą chłodnicy. Efektowny design podkreślają reflektory do jazdy dziennej, które przypominają swoim kształtem literę „L”. Warto zauważyć, że wykonano je w technologii LED.

Lexus RC F – model o sportowym charakterze

Prawdopodobnie najbardziej pożądanym modelem z serii RC, jest sportowa wersja RC F. Charakteryzuje się ona znacznie bardziej agresywną linią karoserii. Widać to szczególnie w zadziornie wyglądającym przednim zderzaku, masce z idealnie dopasowanym wlotem powietrza, a także otworach wentylacyjnych w błotnikach.

O sportowym charakterze decyduje jednak to, co znajduje się pod maską. Japoński producent umieścił w modelu RC F silnik 5 l w układzie V8 o zawrotnej mocy 460 KM. Silnik napędza tylną oś pojazdu za sprawą 8-biegowej, automatycznej skrzyni biegów.

Gdzie można kupić nowe i używane modele Lexusa w Polsce?

Chcesz kupić wymarzony egzemplarz samochodu Lexus? Liczne modele marki możesz znaleźć w salonie Warszawa Puławska – https://lexuswarszawa-pulawska.pl/. Dealer samochodowy zapewnia kompleksową obsługę zamówienia, a także dodatkowe możliwości, takie jak na przykład różnorodne modele finansowania, ubezpieczenia komunikacyjne czy profesjonalny serwis.

Grupa Chodzeń umożliwia zakup nie tylko nowych samochodów, lecz także używanych, które są w równie doskonałej kondycji. Lexus RCF używany w salonie Warszawa Puławska czeka na Ciebie w atrakcyjnej cenie. Dodatkowym atutem jest lokalizacja salonu. Stolica jest znakomicie skomunikowana z praktycznie całym krajem, dlatego dojechanie do salonu, sprawdzenie auta i skonsultowanie zamówienia z obsługą nie powinno zająć więcej niż jeden dzień – niezależnie od miejsca zamieszkania klienta.

jazda testowa
zapisz się