Dziś otwarte: 9:00 - 18:00
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Warszawa Puławska
2021.02.11
Szukasz używanego Lexusa RX w Warszawie? Przekonaj się, czy to dobry wybór!

Krótka historia Lexusa RX

Lexus RX zadebiutował na rynku w 1998 roku. Pierwsza generacja tego modelu wciąż jest widywana na polskich drogach, a bardzo dobry stan techniczny pojazdów najlepiej świadczy o jakości produktów luksusowej marki Toyoty.

Aktualna, czwarta generacja Lexusa RX jest produkowana od 2015 roku. Co ciekawe, jest to najlepiej sprzedający się luksusowy SUV w Stanach Zjednoczonych, który również w Europie doskonale radzi sobie w rywalizacji z liczną przecież konkurencją w segmencie premium.

Lexus RX zawsze był i wciąż jest modelem zajmującym szczególne miejsce w gamie marki. W dobie mody na SUV-y Lexus bardzo dba o to, aby samochody były wyposażone w najnowocześniejsze systemy odpowiadające za komfort i bezpieczeństwo jazdy. Warto podkreślić, że czwarta generacja uzyskała maksymalną, pięciogwiazdkową ocenę w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Pod maską używanych Lexusów RX znajdziemy wszystko to, co najlepsze w gamie marki. Szczególnie poszukiwane są wersje z silnikiem benzynowym o pojemności 3,5 litra oraz wersje 450h z niezawodnym i oszczędnym napędem hybrydowym.

Dlaczego warto kupić używanego Lexusa RX?

Najważniejszym argumentem jest znakomita opinia o tych samochodach – i to niezależnie od generacji oraz wersji silnikowej. Właściwie jedynym powtarzającym się zarzutem w kierunku modelu RX jest podatność na korozję. Warto natomiast podkreślić, że ten problem dotyczy wyłącznie egzemplarzy z początkowych lat produkcji (a więc już ponad 20 letnich) oraz powypadkowych i niedbale naprawionych.

Poza tym Lexus RX jest niemal idealnym SUV-em o bardzo prestiżowym charakterze. To pełnoprawny samochód klasy premium, oferujący bogate wyposażenie, mocne, dynamiczne i oszczędne jednostki napędowe, doskonałe właściwości jezdne oraz sporą dzielność w trudniejszym terenie.

Jeśli szukasz luksusowego samochodu do jazdy na co dzień, zarówno w mieście, jak i w dłuższej trasie, to trudno o lepszy wybór. Zwłaszcza, że używane Lexusy RX w bardzo dobrym stanie technicznym i ze sprawdzoną historią są w zasięgu portfela nawet przeciętnie zarabiających osób.

Istotnym argumentem przemawiającym za zakupem Lexusa RX z drugiej ręki jest również elitarność marki. Nie jest to samochód, jakich wiele. RX-y są znacznie rzadszym widokiem na polskich drogach w porównaniu z konkurencyjnymi modelami na przykład niemieckich producentów. Jeśli więc nie lubisz jeździć sztampowymi samochodami, to Lexus RX powinien znaleźć się na szczycie Twojej listy życzeń.

Pamiętaj

Doskonała opinia o trwałości i niezawodności Lexusa RX wpływa również na wolną utratę wartości – zakup tego auta na rynku wtórnym może więc być bardzo dobrą inwestycją.

Gdzie szukać używanego Lexusa RX w Warszawie?

Tym, o czym koniecznie musimy wspomnieć, jest fakt, że Lexus RX to bardzo zaawansowany technicznie i technologicznie samochód. Wymaga on ścisłego stosowania się do zaleceń serwisowych producenta, o czym niestety wielu właścicieli zapomina.

Nie jest również tajemnicą, że na polski rynek trafia wiele egzemplarzy Lexusa RX zza zachodniej granicy, które w większości mają za sobą różne przygody. Zakup powypadkowego, niedbale naprawionego i źle serwisowanego SUV-a japońskiej marki może się więc okazać najgorszą (i najdroższą) decyzją w Twoim życiu.

Na szczęście jest sposób na uniknięcie takiego scenariusza. Używanego Lexusa RX w Warszawie szukaj w ofercie autoryzowanego dealera marki – firmy Chodzeń. Regularnie proponujemy naszym klientom egzemplarze w znakomitym stanie technicznym, bezwypadkowe i z pełną historią serwisową. To zakup bez najmniejszego ryzyka.

jazda testowa
zapisz się