Dziś otwarte: 9:00 - 18:00
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Warszawa Puławska
2020.04.18
Lexus – serwis ASO w Warszawie to pewność dobrze wykonanej naprawy! Jaki używany model wybrać?

Używany Lexus – serwis w ASO w Warszawie czy w dowolnym warsztacie?

Wiele osób zastanawia się, gdzie serwisować auta klasy premium. W przypadku nowych pojazdów odpowiedź jest prosta. Jeśli chcemy zachować gwarancję producenta, nawet najdrobniejsze naprawy musimy przeprowadzać w ASO. Jak sytuacja wygląda w przypadku aut używanych, których okres gwarancyjny już minął? W naszym kraju powszechnie przyjęło się, że usługi ASO są o wiele droższe niż u zaprzyjaźnionego mechanika. Jeszcze kilkanaście lat temu takie założenie było prawdziwe, jednak z czasem różnice cenowe zaczęły się zacierać. Wiele napraw czy prac serwisowych w ASO kosztuje tyle samo, co w zwykłym warsztacie. Najbardziej widoczne to jest w przypadku dużych miast.

Zalety serwisowania pojazdów w ASO

Jakie plusy ma zatem serwisowanie używanego auta klasy premium, np. Lexusa w serwisach autoryzowanych? Pierwszym i jednocześnie najważniejszym atutem jest stosowanie oryginalnych części, bardzo często objętych gwarancją. Taki ruch zapewni nam długie lata poprawnej eksploatacji. Kolejnym pozytywnym aspektem korzystania z usług ASO jest pewność, że mechanicy wiedzą, co robią. Pracownicy takich punktów są dokładnie przeszkoleni do wykonywania poszczególnych napraw na konkretnych modelach. W przypadku standardowych warsztatów, mamy do czynienia z mechanikami przeszkolonymi do napraw ogólnych. Mechanicy z wieloletnim doświadczeniem będą umieli wymienić np. rozrząd zarówno w aucie kilkuletnim, jak i kilkudziesięcioletnim. Jednak pamiętajmy o nawykach, nierzadko niestety niezbyt dobrych. Serwisant w ASO wszystkie czynności wykonuje zgodnie z zaleceniami producenta.

 

Jesteś właścicielem używanego Lexusa? Postaw na współpracę ze specjalistami. Już teraz skontaktuj się z serwisem lexuswarszawa-pulawska.pl i umów się na dowolną pracę serwisową w swoim pojeździe! Serwis Lexusa w Warszawie to gwarancja jakości i dobrze wykonanej pracy!

Używanym Lexus – na jaki model postawić?

Dowiedzieliśmy się już, czy warto stawiać na serwisowanie używanych pojazdów w ASO. Teraz pora na wybór odpowiedniego modelu! Na co postawić, jeśli szukamy używanego i sprawdzonego auta klasy premium? Dobrym pomysłem będzie kupno Lexusa – japońskiej marki z wieloletnim doświadczeniem, obecnej na naszym rynku od wielu lat!

Używany Lexus CT – co powinniśmy wiedzieć?

Używany Lexus CT może okazać się dobrą propozycją dla osób szukających pojazdu za około 100 tys. zł, który sprawdzi się zarówno w dłuższych trasach, jak i w miejskich realiach. Produkowany w latach 2010-2022 model CT jest rozwinięciem filozofii L-finesse, stosowanej przez japońskiego producenta przez wiele lat. Ten pojazd oferowany jest w sprzedaży w wariancie z silnikiem 98 KM oraz w wersji hybrydowej, najpopularniejszej na naszych drogach. Gwarantuje ona łączną moc na poziomie 136 KM i moment obrotowy wynoszący aż 142 Nm.

Używany Lexus NX – najważniejsze informacje

Szukając pojazdu typu crossover, warto również postawić na sprawdzone, japońskie rozwiązania. Używany Lexus NX to propozycja dla wymagających klientów, chcących nabyć pojazd przestronny i wygodny. Zaprezentowany w 2013 roku podczas targów we Frankfurcie, model NX był pierwszym pojazdem marki wyposażonym w silnik z turbodoładowaniem. Auto oferowane jest zarówno w wariantach benzynowych: NX 250 2.5 199 KM, NX 350 2,4 Turbo 279 KM, jak i hybrydowej wersji NX 350h 2,5 o łącznej mocy 242 KM. Co ciekawe, Lexus NX drugiej generacji, zaprezentowany w 2021 roku, jest pierwszym pojazdem marki oferowanym z napędem typu hybryda plug-in. Łączna moc układu napędowego wynosi 306 KM.

Lexus NX drugiej generacji dostępny jest w kilku wariantach, różniących się między sobą wyposażeniem. Na rynku wtórnym znajdziemy wersje: Elegance, Business, Prestige, F Sport, Omotenashi, do których można dobrać dodatkowe pakiety wyposażeniowe.

jazda testowa
zapisz się